Ревіталізація поглядів і площі: нове обличчя дарницького шовкового комбінату

Ревіталізація поглядів і площі: нове обличчя дарницького шовкового комбінату

Універсальний термін "ревіталізація" вживаний у багатьох індустріях: краса, архітектура, техніка, медицина, наука, кінематограф. Буквально означаючи процес оживлення, його використовують, коли мова йде про відновлення чогось старого. Тим не менш, існує нюанс - сутність процесу полягає не у відтворенні точної копії минулого, а у створенні нового погляду та оновлення у цілому.

Наочний приклад Дарницього шовкового комбінату - ревіталізація у сфері урбаністики. Протягом останніх трьох років відбувається відбудова закинутого міського простору з метою відновлення діяльності у ній. Однак не фабричного виробництва, а у якості платформи для організації екосистеми розвитку креативної економіки столиці. З цього моменту ми розповімо детальніше: як ревіталізація зберегла, але й змінила комбінат до невпізнаваності?

Ідея створити на місці фабрики креативний кластер належить холдингу City Capital Group. Протягом останніх років група компаній активно працює над благоустроєм Лісового масиву, влаштувавши територію біля метро Лісова, побудувавши базар нового покоління з європейськими стандартами "BAZAR на Лicовiй" і великий центр торгівлі Даринок. Завод був наділений дещо інакшою метою - на прикладі відомих світових арт-кластерів створити перший в Україні локалізатор декількох напрямів розвитку креативної економіки. Погляди на площу ДШК були змінені, з будівель виделена уся стара техніка, замінені вікна, каналізація та зливи, проведений декоративний ремонт фасадів, укріплені внутрішні конструкції від аварійного стану, асфальт замінений на плитку, а трав'яні площі на газони.

В основі ідеології нової території, що отримала назву "Арт-завод Платформа", були закладені вісім напрямів: festivals, coworking, edutainment, art, recreation, urban fashion, concerts, creative spaces. У рамках такої діяльності й почали поступово проводитися перші події, розпочалося будівництво коворкінгу "Платформа". Першим проектом, який успішно заявив про себе на новій локації, стала Ulichnaya eda.

Протягом двох років креатиний кластер був постійним і тимчасовим місцем для більше 200 подій. З добре відомих вам - Ulichnaya eda,  Білі Ночі, Kurazh Bazar, Kyiv Coffee Festival, Небо Fest, КіноКухня, Atlas Weekend, OctoberFest, Tattoo Collection й багато інших. Арт-завод підтримує гостьові івенти злагодженою інфраструктурою, допомагає у розвитку малому бізнесу. За такий короткий відрізок часу локацію відвідало більше півмільйона гостей! Більше 3500 учасників фудкорту і маркету взяло участь у фестивалях - сьогодні стати частиною подій "Арт-заводу Платформа" прагнуть з усіх куточків України.

Багато зроблено, але ще більше очікується у майбутньому. Важко не погодитися, що прогрес локації за два роки - великий успіх для розвитку креативної економіки України загалом. Екосистема "Арт-заводу Платформа" розширюється щомісячно, а плани на 2017 рік вже складені. Ревіталізація простору і поглядів продовжується: архітектори опрацьовують нові рішення для благоустрою, а креативні команди розвиваютьь фестивальні, навчальні, музичні, спортивні напрями. Приєднуйтеся!